Sex, drogy a autobus

Komentář Pavla Svobody

Reklama koupajících se slečen. Ane? Ne? Všichni máme kladný vztah k ženským prsům, formovaný od narození. Jsme savci. Samozřejmě diskutovaná reklama je sexistická. Foto 2 koupajících se dam nijak nesouvisí s produkcí dřevařské firmy, pouze využívá toho, že sex prodává. Respektuju, že se každý snaží propagovat své zboží a služby, jak sám uzná za vhodné, při dodržení základních pravidel. A jsem rád za každého slušného podnikatele v Dobříši. Billboard před Coopem se mi nelíbí – domnívám se, že by mobilní plakátovací plochy v centru měly být využívány výjimečně, ne pro dlouhodobou propagaci čehokoliv. Ohledně ohrožení mravního vývoje školáků, podobně se mi nelíbí ani reklama na opačném rohu na elektronické cigarety. Jsem ale velmi opatrný na zákazy na základě vkusu kohokoli. Diskutujme, přesvědčujme se a svobodně se rozhodujme. Raději budu doufat, že společná debata povede ke stažení těchto reklam.

Pokud jezdíte do Prahy po D4, určitě vás trápí nepředvídatelný čas dojezdu, kdy denní zácpy na Strakonické protahují cestu o desítky minut. Zvlášť nepříjemné je to když stojíte v plném autobusu. Situace se výrazně zhoršila po otevření tunelu Blanka, který přes okruh nasměroval na Strakonickou další tisíce aut, a po zavedení dotací na jízdné pro studenty. Za cenu 14 Kč za jízdu tak řada z nich raději denně dojíždí, než by hledali bydlení v Praze. Provozovatel autobusů Arriva samozřejmě ví, že busy jsou nacpané a cestující jsou nespokojení. Řešením by bylo zavést více autobusů, ale nejsou řidiči. Jedinou možností tak je nasadit větší autobusy s vyšší kapacitou, ALE… ale ty neprojedou přes jedinou kruhovou křižovatku v Dobříši. Tedy, mohly by vynechat Větrník…

Na posledním jednání rady jsme všichni podpořili návrh „přebourat“ kruháč tak, aby se zmenšil prostřední ostrůvek a autobusy dlouhé 15m s třemi nápravami jím mohly projíždět. Arriva nakoupila nové dlouhé autobusy Iveco a Setra a plánuje jejich nasazení i na trasu Příbram-Praha. Takže sice se dojezd v pondělí ráno nezrychlí, ale je naděje, že si na konci léta více cestujících sedne.

Rád bych zde vyzval mladší spolucestující studenty: pokud sedíte v nacpaném busu a přistoupí starší dáma, pusťte ji prosím sednout na své místo. Na rozdíl od vás pravděpodobně platila plnou cenu jízdenky a jako plátce daní navíc přispěla i na vaši slevu. Tuto výzvu ignorujte pokud: jste záměrně na zastávku přišli dřív, máte zrovna rozkoukaný film na mobilu, rozehranou hru, píšete domácí úkol, chatujete s kamarády, jste těhotná, jste po flámu, stojící žena je plna sil a navíc nevypadá jako na reklamě na BIOS.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *