Tvoříme Dobříš – participativní rozpočtování

Máte nápad, co by se v Dobříši mohlo změnit k lepšímu?
V tomto roce spouštíme nultý ročník participativního rozpočtu. K dispozici je 100 000 Kč na realizaci jednoho návrhu do konce r. 2019. Může to být zvelebení nějakého dobříšského zákoutí, pár laviček, nová skluzavka apod. Prosíme, podělte se o své nápady. V září proběhne hlasování a nejúspěšnější návrh budeme realizovat. Podrobná pravidla a harmonogram najdete ➡️ https://bit.ly/2JXvHth

Více o projektu se dozvíte na informačním setkání s prvky kulatého stolu ve čtvrtek 13. června od 18:00 ve společenském sále kulturního domu.

Na podzim letošního roku by měl odstartovat první ročník projektu, kdy se již hovoří o 500 až 700 tisících korun.

Harmonogram od prvního ročníku by měl být takový, že se nebude čekat čekat na schválení rozpočtu , jako to dělá většina měst, ale spustí se přijímání žádostí již letos na podzim s tím, že v prvních měsících roku 2020 vyberou projekty k realizaci.

„Výhodou bude, že budeme moci většinu projektů prvního ročníku realizovat do letních prázdnin a aktivně užívat již v daném roce. Většina měst to má tak, že buduje až v průběhu podzimu a nové věci jsou rovnou vystaveny nepříznivým povětrnostním podmínkám v průběhu zimy. My to chceme dělat lépe,“ představuje myšlenku projektu jeho spolutvůrce Miroslav Sochor (KDU-ČSL a nezávislí kandidáti)

Ten na něm podle pověření Radou města Dobříše spolupracuje se zastupitelem Pavlem Svobodou (PRO DOBŘÍŠ).


Příbramský deník

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *