Referendum o rozšiřování zástavby v Dobříši

Umožní zastupitelé občanům města Dobříše svobodně rozhodnout o budoucím charakteru města a zamezení další zástavby volné krajiny? Sledujte hlasování na veřejném jednání zastupitelstva ve čtvrtek 17.02.2022. Návrh na vyhlášení místního referenda předložili čtyři dobříšští zastupitelé ze sdružení nezávislých kandidátů PRO DOBŘÍŠ.

Zdroj foto: idnes.cz

Občané by se v referendu mohli vyjádřit k tomu, zda má Dobříš zůstat malým městem, nebo se bude zástavba dál rozšiřovat do okolní krajiny. Až se zastaví většina míst, která současný územní plán ještě vymezuje k zástavbě, objeví se návrhy na další a další rozšíření zastavitelného území. A pod tlakem developerů tomu pak už těžko někdo zabrání. Příklady obcí kolem Prahy, kde se neustále rozšiřuje zástavba, vznikají satelitní města a komplexy různých skladů a hal jsou toho názorným příkladem. Výsledek referenda byl závazný pro všechny budoucí vedení města i zastupitele.

Více informací najdete v tiskové zprávě:

„Chceme, aby se občané mohli vyjádřit k tak zásadnímu rozhodnutí, jakým je budoucí charakter města. Politická reprezentace, jakákoliv, má znát názor občanů a respektovat jej. Město potřebuje v této věci jasnou a dlouhodobě pevnou vizi hned. Otázka má souvislost s tématy, která se rozhodují již nyní – zda budeme stavět přivaděč vody s kapacitou pro deset nebo patnáct nebo dvacet tisíc obyvatel, jaká bude kapacita infrastruktury obecně včetně dalšího občanského vybavení.“, vysvětluje Václav Bálek

Zdroj foto: www.brdy.info

„Až se zastaví většina míst, která současný územní plán ještě vymezuje k zástavbě, objeví se návrhy na další a další rozšíření zastavitelného území. A pod tlakem developerů tomu pak už těžko někdo zabrání. Příklady obcí kolem Prahy, kde se neustále rozšiřuje zástavba, vznikají satelitní města a komplexy různých skladů a hal jsou toho názorným příkladem“ doplňuje zastupitel Jaromír Bláha.

One Reply to “Referendum o rozšiřování zástavby v Dobříši”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *